ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΓΙΑ ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΝΕΑ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΕΣ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ !

Τρίτη 10 Μαΐου 2011

Ήταν «Big» και οι «Three» *BINTEO*

Ήταν «Big» και οι «Three»
Μία νίκη από την πρόκριση στους τελικούς της Ανατολής απέχει το Μαϊάμι, καθώς επικράτησε 98-90 των Σέλτικς στην παράταση μέσα στη Βοστώνη κι έφτασε στο 3-1. Ο Λεμπρόν Τζέιμς, ο Ντουέιν Ουέιντ και ο Κρις Μπος πέτυχαν τους 83 πόντους της ομάδας τους (και όλους στην παράταση) και μάζεψαν τα 35 από τα 45 ριμπάουντ της στον αγώνα.

Ειδικά ο «βασιλιάς» είχε 35 πόντους και 14 ριμπάουντ, δείχνοντας αποφασισμένος να πάρει ρεβάνς από την ομάδα που πέρυσι τον πέταξε εκτός play-offs στην ίδια φάση, ως παίκτη των Καβαλίερς.

Ο Πολ Πιρς είχε 27 πόντους για τους γηπεδούχους, ωστόσο μετά το λάθος του Λεμπρόν στην τελευταία επίθεση της Χιτ στην τέταρτη περίοδο αστόχησε σε σουτ με την εκπνοή χάνοντας την ευκαιρία να δώσει τη νίκη στην ομάδα του. Οι παίκτες του Ντοκ Ρίβερς είχαν 1/6 σουτ στο έξτρα πεντάλεπτο. Ο πέμπτος αγώνας της σειράς θα γίνει τα ξημερώματα της Πέμπτης στο Μαϊάμι.

Δωδεκάλεπτα: 31-28, 53-50, 73-69, 86-86, 90-98.

Σέλτικς: Πιρς 27 (8 ριμπ.), Άλεν 17, Ρόντο 10, Γουέστ 10, Ζ. Ο’ Νιλ 8, Γκαρνέτ 7 (10 ριμπ.), Γκριν 7, Ντέιβις 4, Σ. Ο’ Νιλ.

Χιτ: Τζέιμς 35 (14 ριμπ.), Ουέιντ 28 (9 ριμπ.), Μπος 20 (12 ριμπ.), Άντονι 4, Μπίμπι 4, Τσάλμερς 3, Τζόουνς 2, Ιλγκάουσκας 2, Μίλερ, Χάους, Τσάλμερς.