Πέμπτη 14 Απριλίου 2011

Με ελληνική... αύρα και Ραούλ!

Η Ίντερ αποδείχθηκε «λίγη» απέναντι στη Σάλκε, που με την... αύρα των δικών μας Κυριάκου Παπαδόπουλου και Άγγελου Χαριστέα και του Ραούλ που πέτυχε το 71ο του γκολ στη διοργάνωση, γνώρισε δεύτερη ήττα με 2-1 αποκλεισμό από τα ημιτελικά του Champions League!Κακό θέαμα από τις δύο ομάδες

Κάκιστο το πρώτο ημίχρονο στη «Βέλτινς Αρένα» με τη Σάλκε να έχει σαφείς αμυντικούς προσανατολισμούς και την Ίντερ να είναι για ακόμη μία φορά απογοητευτική... Ελάχιστες οι φάσεις και από τις δύο ομάδες, με τη μεγαλύτερη ευκαιρία να χάνεται στο 36', όταν ο Στάνκοβιτς επιχείρησε το μακρινό σουτ και ο Νόιερ έκανε μεγάλη επέμβαση διώχνοντας σε κόρνερ. Μέχρι εκείνο το σημείο οι γηπεδούχοι έδιναν χώρο στους Μιλανέζους, οι οποίοι, όμως, από τη μία δεν ήξεραν τι να κάνουν τη μπάλα και από την άλλη οι παίκτες της Σάλκε κατάφεραν να περιορίσουν τα ατού των Ιταλών.

Συνεχίζει ακάθεκτος ο Ραούλ!

Ο Κυριάκος Παπαδόπουλους έκανε ακόμη μία εξαιρετική εμφάνιση, με τον τεχνικό των Γερμανών να τον χρησιμοποιεί ως... σκιά του Σνέιντερ, ενώ είναι χαρακτηριστικό ότι ο Ντιέγκο Μιλίτο δεν ακούμπησε μπάλα στο πρώτο μέρος. Από τη στιγμή, λοιπόν, που η ομάδα του Ραλφ Ράνγκνικ διατηρούσε το μηδέν στην άμυνα με ευκολία, ήρθε ο Ραούλ με το τέλος του ημιχρόνου και έδειξε και πάλι την ποιότητά του. Οι Γερμανοί έβγαλαν αντεπίθεση, ο Χουράδο έβγαλε την κάθετη πάσα στον Ραούλ, οι αμυντικοί των φιλοξενούμενων βρίσκονταν... αλλού γι' αλλού, και ο Ισπανός επιθετικός πέτυχε το 71ο πρώτο του γκολ στο Champions League, αφού πέρασε και τον Ζούλιο Σέζαρ...