Τετάρτη 27 Οκτωβρίου 2010

Ο Γηραιός είναι αλλιώς!

Την πρόκριση στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας εξασφάλισε και ο Ηρακλής, ο οποίος πέρασε από το Αγρίνιο με 2-0 κόντρα στον Παναιτωλικό. Ο Αναστασιάδης με αυτγκόλ και ο Μάρα τα γκολ.
Με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ηρακλής επικράτησε 2-0 εκτός έδρας του Παναιτωλικού και πήρε την πρόκριση για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας. Ο Γηραιός ευτύχησε να προηγηθεί στο 52ο λεπτό με αυτογκόλ του Αναστασιάδη, ενώ ο Μάρα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων νίκησε με κοντινό σουτ τον Τζενάμο, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Οι συνθέσεις

Παναιτωλικός (Γιάννης Νταλακούρας): Τζενάμο, Παλαιολόγος (65' Γκούρμα), Γκόλιας, Κούσας, Αναστασιάδης, Γκούνκελ, Δέντσας, Θεοδωρίδης (74' Παππάς), Μπαϊκαρά, Ρότσα, Καούνος (71' Καραμαλίκης).

Ηρακλής (Μαρίνος Ουζουνίδης): Μπαντής, Κυριαζής, Κατσιαμπής, Καρλίνιος, Κανακούδης, Πίτου Γκαρσία (77' Αραμπατζής), Βουτσιάς (62' Μαρά), Ντάνι, Κομπαγιάσι (54' Ζοτ), Γιάκομπ, Χοσέμι.

Διαιτητής: Σελίμος (Λακωνίας)