Κυριακή 19 Δεκεμβρίου 2010

Λύτρωση στο 90’ για Βαλένθια

Με γκολ του Αντούριθ στο 90’ η Βαλένθια ανέτρεψε το εις βάρος της 1-0 και απέδρασε από την έδρα της Ρεάλ Σοσιεδάδ φτάνοντας την Εσπανιόλ στην τέταρτη θέση, που ηττήθηκε νωρίτερα από την Μπαρτσελόνα.

Δραματικό παιχνίδι στην χώρα των Βάσκων, καθώς η Βαλένθια «απέδρασε» από την έδρα της Ρεάλ Σοσιεδάδ με 2-1.
Η Σοσιεδάδ προηγήθηκε στο 23’ με πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Τσάμπι Πριέτο. Ο Κόστα στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Με αέρα από το γκολ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου οι «Νυχτερίδες» πίεσαν την Σοσιεδάδ, αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν.
Ώσπου στα τελειώματα του αγώνα, όπως και στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ένας Βάσκος, ο Αντούριθ, που έχει αγωνιστεί στους μεγάλους αντιπάλους της Σοσιεδάδ, την Αθλέτικ Μπιλμπάο, σκόραρε.