Δευτέρα 1 Νοεμβρίου 2010

Πήρε φόρα το Μαϊάμι

Την τρίτη συνεχή του νίκη σημείωσε το Μαϊάμι. Με όπλο την άμυνα πέρασε με 101-78 από το Νιού Τζέρσεϊ απέναντι στους Νετς, που γνώρισαν την πρώτη τους ήττα. Η σούπερ τριάδα της Χιτ άρχισε να ρολάρει, με τον Λεμπρόν Τζέιμς να έχει 20 πόντους, 7 ριμπάουντ και ισάριθμες ασίστ, τον Ντουέιν Ουέιντ να ακολουθεί με 17 πόντους, 7 ασίστ και 6 ριμπάουντ και τον Κρις Μπος να προσθέτει 18 πόντους με 8/10 δίποντα.

Οι δύο τελευταίοι δεν αγωνίστηκαν καθόλου στην τέταρτη περίοδο, ενώ ο «βασιλιάς» έπαιξε ελάχιστα. Αξίζει να σημειωθεί πως οι «Big Three» είχαν 41 πόντους στο πρώτο ημίχρονο, έναν λιγότερο από όλους τους παίκτες των Νετς.

Νετς (2-1): Λόπεζ 20, Φέιβορς 13 (13 ριμπ.), Χάρις 13 (6 ασίστ), Ουίλιαμς 11, Χάμφρις 6, Φάρμαρ 5, Μόροου 5, Πετρό 2, Γκρέιαμ 2, Τζέιμς 1.

Χιτ (3-1): Τζέιμς 20 (7 ριμπ. 7 ασίστ), Μπος 18, Ουέιντ 17 (7 ασίστ, 6 ριμπ.), Αρόγιο 12, Χάουζ 11, Ιλγκάουσκας 10, Χάσλεμ 6 (7 ριμπ.), Τζόουνς 6, Άντονι 1 (4 τάπες).