ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΓΙΑ ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΝΕΑ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΕΣ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ !

Κυριακή 28 Νοεμβρίου 2010

Ισοπαλίες για Μίλαν, Γιούβε!

Ισοπαλίες για Μίλαν, Γιούβε (video)
Ύστερα από τέσσερις σερί νίκες στη Serie A, η Μίλαν στραβοπάτησε αφήνοντας δύο βαθμούς στο «Λουίτζι Φεράρις» μετά το 1-1 με τη Σαμπντόρια. «Γκέλα» με τον ίδιο σκορ για τη Γιούβε στο Τορίνο με Σαμπντόρια. Στάση στο «Φεράρις» για Μίλαν

Δεν σκόραρε ο Ιμπραΐμοβιτς, δεν νίκησε η Μίλαν. Μετά από διαδοχικές νίκες επί των Μπάρι, Παλέρμο, Ίντερ και Φιορεντίνα, η πρωτοπόρος του ιταλικού πρωταθλήματος σταμάτησε στην Γένοβα παραχωρώντας 1-1 στη Σαμπντόρια. Οι Ροσονέρι ήταν καλύτεροι στον αγώνα του «Λουίτζι Φεράρις» και προηγήθηκαν στο 43' με γκολ του Ρομπίνιο, ο οποίος δεν αστόχησε από την μικρή περιοχή με σουτ μετά την ασίστ του Ιμπραΐμοβιτς, για να πάνε οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια με 0-1. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 59' ο Πατσίνι ισοφάρισε για την Σαμπντόρια μετά από εκτέλεση κόρνερ και σύγχυση στην άμυνα της Μίλαν, η οποία πίεσε πολύ στα τελευταία λεπτά και έχασε σημαντικές ευκαιρίες για το «διπλό», όμως το 1-1 παρέμεινε μέχρι το τέλος.

Πήραν βαθμό οι Βιόλα

Την «γκέλα» της Μίλαν δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί η Γιουβέντους, που έχασε την ευκαιρία να μειώσει στο -4. Το ξεκίνημα δεν ήταν το καλύτερο για τους Μπιανκονέρι, καθώς μετά από προσπάθεια του Βάργκας της Φιορεντίνα από αριστερά, ο Μάρκο Μότα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 0-1 μόλις στο 4'! Στη συνέχεια της αναμέτρησης, οι παίκτες του Τζίτζι Ντελ Νέρι πίεσαν τον αντίπαλό τους και ήταν η ομάδα που κυριάρχησε, όμως το μόνο που μπόρεσε να κάνει ήταν να ισοφαρίσει με το εξαιρετικό φάουλ του Πέπε από πλάγια θέση (1-1). Η Γιούβε με ματς περισσότερο παρέμεινε κάτω από τις Λάτσιο και Νάπολι, που είναι στις θέσεις 2 και 3.