Δευτέρα 6 Δεκεμβρίου 2010

Ατρόμητος - ΑΕΚ 1-1

Στο Δημοτικό Στάδιο του Περιστερίου, Ατρόμητος και ΑΕΚ, έμειναν ισόπαλες με 1-1 σε ένα ματς που είχε χιτσκοκικό φινάλε καθώς και τα δύο γκολ μπήκαν μετά το 85'!
Στη συνολική εικόνα του αγώνα, ο Ατρόμητος ίσως να αδικείται από το αποτέλεσμα, καθώς είχε το πάνω χέρι σε όλη τη διάρκεια του ματς, αλλά τελικά κατάφερε και... έκλεψε την ισοπαλία από την ΑΕΚ στο τελευταίο λεπτό. Από την άλλη μεριά, η ΑΕΚ για ακόμα ένα ματς έμεινε με δέκα παίκτες, για άλλη μια φορά πέταξε ένα ημίχρονο, για άλλη μια φορά ήταν μέτρια έως κακή, αλλά αυτή την φορά θα μπορούσε να πάρει τη νίκη. Τουλάχιστον δεν έχασε.

Γήπεδο: "Δημοτικό Περιστερίου"

Διαιτητής: Σταθόπουλος (Αχαΐας)

Βοηθοί: Καρατζίκας (Αθηνών)-Γεωργαράκος (Αθηνών)

Κίτρινες κάρτες: Ντιόπ 10', Σαγκανόφσκι 38', Τάτος 48', Μελισσάς 67', Μάκος 75'

Κόκκινες κάρτες: Ντιόπ 40'

Γκολ: Μπλάνκο 85', Αναστασάκος 89'

Οι συνθέσεις των ομάδων

Ατρόμητος (Γιώργος Δώνης): Μιχαηλίδης, Νάστος, Μελισσάς (Αναστασάκος 87'), Μπαζίνσκι, Νεμπεγλέρας, Ολιβέιρα, Μπρίτο (Περόνε), Σφακιανάκης, Τάτος (Φαβάλι 78'), Καμαρά, Σαγκανόφσκι

ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Σάχα, Μάκος, Καράμπελας, Μανωλάς, Δέλλας, Γκερέιρο (Μπερνς 30'), Σκόκο (Γκέντζογλου 43'), Γιάχιτς, Λεονάρντο (Λυμπερόπουλος 80'), Ντιόπ, Μπλάνκο.