ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΝΕΑ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΕΣ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ !

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΓΙΑ ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΝΕΑ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΕΣ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ !

Δευτέρα 22 Νοεμβρίου 2010

Ανατροπή σε 11' για Ατλέτικο!

Μπορεί η Ατλέτικο να μην βλεπόταν στο μεγαλύτρο κομμάτι του αγώνα με την Ρεάλ Σοσιεδάδ και να βρέθηκε να χάνει, όμως πέρασε με 4-2 από το «Ανοέτα» γυρίζοντας το ματς μέσα σε 11 λεπτά. Τους 20 βαθμούς έφτασε η αντίπαλος του Αρη στο Europa. ι και αν ήταν εξαιρετικά ασύνδετη στο πρώτο μέρος και η μπάλα δεν μπορούσε να φτάσει στους επιθετικούς; Τι και αν στην επανάληψη δεν έπειθε ότι μπορεί να φύγει με το τρίποτο από το Σαν Σεμπαστιάν; Οταν έχεις Φορλάν-Αγουέρο μπροστά, όλα μπορούν αν συμβούν. Οι Ροχιμπλάνκος, που είναι η επόμενη ομάδα που θα αντιμετωπίσει ο Αρης στο πλαίσιο της φάσης των ομίλων του Europa League, επέστρεψαν μέσα σε 11 λεπτά στο δεύτερο μέρος και πήραν πολύ σημαντική νίκη με 4-2!

Οι Βάσκοι προηγήθηκαν νωρίς με γκολ του Χοσέμπα Γιορέντε στο 12', με το 1-0 να διατηρείται σε ένα πρώτο ημίχρονο στο οποίο αν και κάποιος δικαιούταν το δεύτερο γκολ του ματς, ήταν οι γηπεδούχοι. Στην επανάληψη, η Ατλέτικο συνέχισε να μην πείθει, όμως είχε την τύχη να λάμψουν τα αστέρια της σε ένα ξέσπασμα 11 λεπτών. Στο 71' ο Ντιέγκο Φορλάν έφερε το ματς στα ίσα (1-1) για να κάνει στη συνέχεια μέσα σε τρία λεπτά το σκορ 1-3 ο Κουν Αγουέρο με δύο δικά του (79', 82'). Το σύνολο του Κίκε Σάντσεθ Φλόρες κράτησε τους βαθμούς επικρατώντας τελικά με 2-4 με τον Σιμάο να ευστοχεί σε πέναλτι στο 95' (!), ενώ στο 86' ο Ρίβας είχε μειώσει σε 2-3.