Κυριακή 31 Οκτωβρίου 2010

Ξέσπασαν οι «Καρακάξες»!

Η Νιούκαστλ υποδέχθηκε τη Σάντερλαντ στο ντέρμπι του Βορρά της Αγγλίας και παρότι οι φιλοξενούμενοι ήταν τον τελευταίο καιρό σε καλύτερη κατάσταση τους φιλοδώρησε με 5 τέρματα.
Συνέτριψε τη Σάντερλαντ η ΝιούκαστλΤο τελικό 5-1 αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα της αναμέτρησης, καθώς από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό είχε τον πλήρη έλεγχο, με την ομάδα του Στηβ Μπρους να κάνει ίσως την χειρότερή εμφάνισή της όσο ο ίδιος βρίσκεται στον πάγκο της. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχους ήταν ο Κέβιν Νόλαν (26’, 34’, 75’) , ο οποίος πέτυχε χατ τρικ, ενώ δύο ακόμη γκολ για τη Νιούκαστλ πέτυχε ο Σόλα Αμεόμπι (45’, 70’). Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στο σκορ με τον Ντάρεν Μπεντ στις καθυστερήσεις.