ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΝΕΑ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΕΣ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ !

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΓΙΑ ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΝΕΑ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΕΣ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ !

Κυριακή 31 Οκτωβρίου 2010

Ψυχρολουσία για Ρόντα, νέα ήττα για Φέγενορντ

Την ευκαιρία να ανέβει και άλλο στον βαθμολογικό πίνακα έχασε η Ρόντα, η οποία-δεχόμενη γκολ στις καθυστερήσεις- έμεινε στο 2-2 με την ουραγό Βίλεμ που πήρε τον δεύτερο πόντο της στο πρωτάθλημα.

Νέα ήττα για την Φέγενορντ (2-1) από την Άλκμααρ. Νίκη τίτλου για Τβέντε, τεσσάρα ο Άγιαξ στα χτεσινά παιχνίδια.

Το γκολ του Σεοταούλ στις καθυστερήσεις, πάγωσε το «Πάρκσταντ Λίμπουργκ» και τους οπαδούς της Ρόντα. Δύο φορές οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Βίλεμ Γιάνσεν, δυό φορές «απάντησαν» οι φιλοξενούμενοι με τα γκολ των Λάσνικ και Σεοταούλ.

Παρένθεση φαίνεται πως ήταν η νίκη της Φέγενορντ στα μέσα της εβδομάδας επί της Φένλο. Η ομάδα του Μπέιν ηττήθηκε 2-1 από την Άλκμααρ που πέτυχε την έκτη νίκη της στα τελευταία επτά παιχνίδια, συνεχίζοντας τις εξαιρετικές εμφανίσεις των τελευταίων εβδομάδων.

Σπουδαία νίκη για την Ντεν Χάαγκ 1-0 κόντρα στην Ουτρέχτη, στο 0-0 κόλλησαν Ναϊμέγκεν και Φίτεσε.